Telefon
WhatsApp
Aktem Otomotiv

Aktem Auto, daha önce yaşamadığınız bir müşteri deneyimini size sunmak için kuruldu. Hizmet anlayışımız, kurumsal güvencemiz, uzun yıllara dayalı tecrübemiz, teknolojimiz ve müşteri odaklı yaklaşımımızla farkı hissedeceksiniz. Farkımızı, hizmet felsefemizi anlamak için bizi ziyaret etmeniz yeterli.

Gerekmiyor. Aracınızı satmak için Otoshops’a geldiğinizde, sizinle anlaştığımız ekspertiz sonrası fiyatı, banka hesabınıza ödüyoruz. Bunun dışında, nakit veya takasa aldığımız araçlarda herhangi bir komisyon ödemeniz gerekmez.

Aracınızı ruhsat ve yedek anahtarı ile beraber Aktem Auto’a getirmeniz yeterli. Aracı satmak için hiç tanımadığınız kişilerle muhatap olmak ve sürekli çalan telefonla uğraşmak istemiyorsanız, size en güvenli ortamı sağlıyoruz.

Öncelikle, Satınalma departmanı tarafından, Aktem Auto’a ait özel bir bir yazılımın da desteğiyle aracınıza ön fiyat veriliyor. Bu fiyat, aracınız için mümkün olan piyasa değerini ifade ediyor.

Sizin de uygun görmeniz halinde aracınız, uzman personelimiz tarafından titizlikle yapılan Detaylı Ekspertiz işleminden geçiriliyor.

Aracınızda önemli bir masraf yoksa fiyatınız değişmiyor. Aracı bize teslim ettiğiniz andan itibaren güvencemiz başlıyor. Gerisi sadece bildiğiniz vekalet ve noter satış işlemi. Bu esnada çıkan vergi, rehin, muayene gibi sorunları çözmek ve sizden sadece onay almak da yine bizim işimiz.

skiden ekspertiz denilince akla gelen lastiklerin durumuna ve aracın boyasına bakmaktı. Artık devir değişti. Lastiğe vurularak yapılan ekspertiz, size de, bize de bir şey ifade etmiyor. Aktem Auto’da işinin ehli uzman personelimiz, en modern cihazlar yardımıyla gerekli noktaları kontrol ediyor.

Aracınızı “detaylı ekspertiz”den geçirerek alıcı için güvenli hale getirmek, böylece sizin için de gerçek değerini vermeyi hedefliyoruz. Alıcı için güvenli ve kurumsal bir markadan alışveriş yapmanın kendisine getireceği katma değer, sizin aracınıza bizim belirleyeceğimiz değerin de artması demek.

Ekspertizde çıkan ufak tefek masraflar sizi üzmesin. Satışı etkilemeyen, birkaç vida sıkmayla veya serviste bir ayarla veya atölyede bir rötuşla çözülecek işler için eksperlerimiz sadece not alırlar. Hele aracınızın bakımlarını ve muayenesini eksiksiz ve zamanında yaptırdıysanız, sizinle anlaştık demektir.

Araç sizin, verilen fiyatı beğenmemek en doğal hakkınız. Böyle bir durumda aracınızı emaneten satışa koyabiliriz. Aracınızda bulduğumuz masrafları ve komisyonu fiyatın üzerine koyarak satışını deneriz. Araç bedelini almak için satışını beklemeniz gerekecek; ama bu durumda da elinize geçecek tutar yükselebilir.

Emanete aracı bırakmak istemeseniz bile aracınız yine de bizde kayda alıyoruz, ihtiyaç olduğunda yine sizinle temas kuruyoruz.

Aracınızın Emanet satışı için size bir önfiyat veriyoruz. Yayınlanacak satış fiyatını danışmanızla beraber siz belirliyorsunuz. Cüzi bir ücret karşılığında aracınıza ekspertiz yapılıp, iç-dış detaylı temizliği yapılarak satışa sunuyoruz. Böylece aracınız hiçbir risk olmadan, Aktem Auto’un sigorta güvencesi altında satılır. Satış işlemi sizden alınan vekalet ile gerçekleştirilir. Sonrasında size ödemesini yapıyoruz.

Başka bazı sitelerde rastladığınız gibi Nuh Nebi’den kalan ve çoktan satılmış bir araç ilanını bizde görmeniz mümkün değil!

Tüm araç listelerimiz güncel olarak takip ediliyor. Aktem Auto web sitesinde, yeni alınan bir araç işlemleri tamamlanıp sistemimize girdiğinde, direkt olarak yayına başlar. Araca bir müşteri çıktığında ve bu müşteriye satış işlemi bittiğinde ise otomatik olarak web sayfasından kaldırıyoruz.

Size bir tık kadar yakınız! Santral çilesine, “2’ye bas, satış için 3’ü seç” derdine son veriyoruz. Aracın detay sayfasında, ilgili Satış Temsilcilerimize direkt olarak e-posta gönderebilir, telefon ile iletişime geçebilirsiniz. İlgilendiğiniz araçla ilgili daha detaylı sorular yöneltebilirsiniz.

Evet, araçlar garantili satılıyor. 2.elde kuralları yazan Aktem Auto markasıyla satılan araçlar için başkası zaten mümkün değil. Aslında sıfır aldığınız bir araçla, 2.elde alınan bir aracın ne farkı var diye düşünürseniz varacağınız yer çok farklı değil. Sıfır aldığınız bir araca plaka takıp yola çıktığınızda, o araç artık 2. el bir araç olur. Aktem Auto'da üretici garantisi dolmuş bir araca, sıfırda aldığınız garantiye yakın bir garantiyi, 3 aylığına alıyorsunuz. Araç 8 yaşı veya 160.000 km.’yi doldurduysa garanti belgesi veremiyoruz; ancak kurumsal güvencemiz devam ediyor, yaptığımız ekspertizin arkasındayız.

Hayır, Aktem Auto Garanti 3 Ay ile sınırlı değil, 24 aya kadar aracınıza Aktem Auto Garanti alabiliyorsunuz.

İster aracı almadan istrseniz teslim aşamasında garanti sürenizi uzatma imkanınız var.

Satış Temsilcimiz bu konuda size gerekli detay bilgiyi verecektir.

Evet. Garanti Belgesi araç sahibine, ama garanti araca veriliyor, bizim için garanti süresince sahibinin kim olduğu değil Aktem Auto'dan satılmış olması önemlidir. Bu da aracınızını satmak istediğinizde sizin için avantaj sağlar. Aktem Auto Yetkili Satıcısı’ndan detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) tarafından kısa mesaj servisiyle paylaşılan Tramer kayıtları, araçların sigorta tarafından ödenmiş olan geçmiş hasarlarını ve masraflarını bildirmektedir.

Bu kayıtlar bir aracın geçmiş hasarı ile ilgili fikir vermesine rağmen, birçok sebepten ötürü size verilen Aktem Auto Ekspertiz Raporundan farklılıklar arzedebilir.

Öncelikle sorgulanan plaka başka bir araca ait olabilir. Kafa karışıklığı yaşamamak için şasi ile sorgulama yaparak daha kesin bilgi alabilirsiniz.

Ancak asıl önemli husus, Tramer kayıtlarında, aracın kazası dışında da cam kırılması, jant hasarı gibi farklı sigorta ödemelerinin ve mekanik parça değişimlerinin yer almasıdır. Bu değişimlerin hiçbiri aracınızın değerini etkilemez. Keza hiçbir ekspertizde size kaporta-boya dışındaki parça değişimlerinin tam olarak verilmesi mümkün değildir.

Ayrıca belirtelim ki Tramer kayıtlarının doğruluğu, ancak Yetkili Servis kayıtları ile yapılabilir, başka sebeplerden kaynaklı hatalı kayıtlara da rastlanabilmektedir.

Her durumda Aktem Auto olarak size vermiş olduğumuz ekspertiz raporu, markamızın güvencesi altındadır.

Temizden bizim anladığımız aracın ekspertizinin emin ellerde yapılması, masrafsız olması ve ağır bir hasarı olmamasıdır. Şunu vurgulamak isteriz ki, bu konuda ülkemizde yerleşik düşünce tarzı tümden yanlıştır. Sattığımız araçlar 2. el olduğu için bu araçların bazılarında değişen boyanan parçalar olabilir. Bazıları ise orijinaldir. Aktem Auto olarak biz, araca yaptığımız ekspertizin arkasındayız. Sadece kaportasını değil, mekanik ve elektronik aksamında ne varsa size beyan ediyoruz.

Araç yaşlandıkça kaza, yıpranma, boya akması ve paslanma gibi sebeplerle boya görme ihtimali artar. Çoğu aracın 10-12 yıl paslanmazlık garantisi vardır. Eğer alacağınız araç bu sınırlara gelmişse, Yetkili Servis kalitesinde boya veya değişim işlemi görmüş araçları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Tamamen orijinal olmasına rağmen eski bir model araç alırsanız arıza riskiniz ve masrafınız artacaktır.

Daha yeni araçlarda orijinal olma ihtimali daha yüksektir. Ancak yeni araçlardaki teknoloji sayesinde artık neredeyse her şey elektronik beyinler ve sensörlerle yönetiliyor. Yakın zamanda sürücüsüz ve elektrikle çalışan araçlar günlük hayatımıza girecek.

Bu açıdan bakıldığında, bilgisayar firmalarının otomotiv işine girdiği yeni milenyumda hala araç boyalı mı, değişeni var mı diye sormak acaba doğru bir tercih mi? Mesela araç boyanınca performansı düşer mi? Yoksa bunun yerine aracın mekaniği ne durumda, bunun şanzımanı sorun çıkarır mı, motoru yolda bırakır mı sorularına mı cevap aranmalı.

Aktem Auto olarak en büyük önemi sizin memnuniyetinize veriyoruz. Aracın güvenliği, bakımı, garantisi bizim için 1. sırada. Ama hangi soruyu tercih ederseniz edin, Aktem Auto'da mutlaka bir cevabı vardır.

Araç sahipleri belki kendileri önem vermese de “acaba satarken başım ağrır mı?” diye düşünerek haklı olarak bu soruyu soruyorlar.

Biz Aktem Auto olarak aracınızı alırken, ağır kazalılar hariç, orasında boya var burası değişmiş gibi küçük şeylerden değer düşmüyoruz. Hele bunlar Yetkili Servis’te yapılmışsa hiç sorun değil.

Ancak esas önemli husus şudur. Bizden aldığınız bir aracı yine bize getirip satabileceğiniz gibi, Aktem Auto'dan aldığınız araç garantili, tüm kontrolleri yapılmış olduğundan kendiniz de değerlendirebilirsiniz.

Sizden araç alacak kişilerin, kayıtlardaki önemsiz kazaları size büyük bir sorunmuş gibi gösterip aracınızın değerini düşürmek istemesine kanmayın. Bunu yapanlar o aracı alınca emin olun yine piyasa fiyatından satacaktır!

Biz size doğruyu söylüyoruz ve sözümüzün arkasında duruyoruz.

Aktem Auto’da sizin için en uygun aracı seçerek işe başlıyoruz.

Aktem Auto’a gelmeniz durumunda Resepsiyon’da kaydınız alındıktan sonra sizi Satış Temsilcimize yönlendiriyoruz.

Satış Temsilcimizin görevi, sizin ihtiyacınıza uygun araçları bulmak, satıştaki araçları göstermek ve her tür sorunuza cevap vermektir. Showroomdaki araçlarımız, yanlarındaki “kimlik kartları” ile her an için sizin beğeninize hazır bekliyor. Beğendiğiniz araçla test sürüşüne çıkarak yol performansını görebilirsiniz.

Satış Temsilcimiz, size özel kasko ve trafik sigortası tekliflerini alarak, en avantajlı poliçeyi sizin için hazırlatır.

Sipariş Formunu imzalayıp kaporayı ve vekaleti verdiğinizde, artık araç sizin sayılır. Kredinizin onayı, noter satış işlemi, ödemeler ve diğer tüm işlemler Satış Ekibimiz tarafından takip edilir.

Aracınıza cam filmi, navigasyon, boya koruma, multimedya ekranı, oto koltuğu ve park sensörü gibi birçok aksesuarı Aktem Auto'dan alabilirsiniz. Sadece o da değil, isterseniz kış lastiği ve akü gibi ihtiyaçlarınızı da karşılıyoruz. Satış Temsilcimiz geldiğinizde size çok daha detaylı bilgileri verecektir.

 

Aslında resmi işlemler biter bitmez aracı teslim almanız mümkün. Ancak son kontrol ve temizlik işlemleri bitince aracı teslim etmeyi tercih ediyoruz.

Araçla beraber bir dosya alacaksınız. Bu dosyada hem tüm gerekli belgeler yer alacak, hem de sizin için hazırladığımız küçük hediyeler.

Aktem Auto'dan araç almanın ayrıcalığını size her yerde hissettirmek bizim görevimiz.

İyi günlerde kullanın, hayırlı olsun!